PROJENİZ İÇİN TEKLİF ALIN

Talebiniz bize ulaştıktan sonra ilgili personellerimiz tarafından incelenerek en kısa sürede size geri dönüş sağlanacaktır.

OTOMATIK SULAMA SISTEMLERI


OTOMATIK VE DAMLAMA SULAMA SISTEMLERI

EgeGarden peyzaj olarak  gelecegin en büyük problemlerinden biri olarak görünen suyun dogru ve dengeli kullanimini saglamak adina uzman ve titiz otomatik ve damlama sulama sistemleri projelendirmesinin yapilmasini saglamaktayiz.

Otomatik Sulama Sistemi Nedir?

Bahçenizdeki bitkilerin, günlük ihtiyaci olan suyun, zamanlayici tarafindan kontrol edilerek, tüm borularin toprak altinda kalacak sekilde montajlandigi sulama tesisatina denir.Sulama aninda Sprey Fiskiye Basliklar, suyun basinci ile yer yüzüne çikarak sulama islemini gerçeklestirir. Sprey fiskiye basliklar Sulama islemi bittiginde ise çim altinda kalarak, disaridan kesinlikle gözükmezler. Çim biçimi esnasinda sorun teskil etmezler.

Damla Sulama Sistemi Nedir?

Çim alan haricindeki, agaç ve bitkileriniz için de, toprak üstüne Damla Sulama Sistemi uygulanir. Sulama Sistemi, zamanlayici tarafindan otomatik açilir ve kapanir.

Damla sulama yönteminde temel ilke, bitkide nem eksikliginden kaynaklanan gerilimi yaratmadan, her defasinda az miktarda sulama suyunu sik araliklarla yalnizca bitki köklerinin gelistigi etkili kök bölgesine vermektir. Bu yöntemde bazen her gün, hatta günde birden fazla sulama yapilabilmektedir.

OTOMATIK VE DAMLAMA SULAMA SISTEMLERI UYGULAMASI

OTOMATIK  SULAMA SISTEMI UYGULAMASI

·          Her alana özel olarak malzeme listesi hazirlanmakta olup alanda mevcut olarak otomatik sulama sisteminde kullanilacak olan suyun debi ve basinci sistemin çalisma prensiplerine elverisli hale getirilemiyorsa Denge tanki kurulur,

·          Depo ve hidrofor sistemi temini ve montaji konusundan baslayarak sulama sisteminin ihtiyaç oldugu basinç ve bedi saglandiktan sonra  kullanilacak olan PE100 sulama borularinin hangi ölçülerde olacagi belirlenir,

·          Seçilen Sprey Pop-uplarin açilarinin ve atis mesafelerinin dogru tespit edilir,

·          Uygulama hizmeti esnasinda kullanilan baglanti elemanlari kilitli ve/ve ya kaplin malzemelerden seçilerek olasi baglanti noktasi kaçaklarinin önüne geçilir,

·           Ve son olarakta selenoid Vanalarin kontrol ünitesi baglantilari yapilarak, selenoid vanalarin çalismasi gereken gün, saat ve sulama zamani 9V pilli ve ya elektrikli kontrol ünitelerinden ayarlandiktan sonra alan teslim edilir.

DAMLAMA SULAMA SISTEMI UYGULAMASI

Damla sulama yönteminde temel ilke, sik aralikla ve her defasinda az miktarda sulama suyu uygulamaktir. Yüksek toprak nemi düzeyinde sulamaya baslanir. Böylece, yetistirilen bitkide, topraktaki nem eksikliginden kaynaklanan bir gerilim yaratilmaz. Yalnizca, yeterli düzeyde bitki köklerinin gelismesini saglayacak ortama su verilir. Bu yöntemde genellikle, bitkinin günlük ya da birkaç günlük su gereksinimi karsilanir. Kaynaktan alinan sulama suyu, bir kontrol biriminde, kum, sediment, yüzücü cisimler ve çok küçük parçaciklardan arindirilir. Gerektiginde bitki besin elementleri sulama suyuna karistirilir. Ayrica, sistem debisi ve sistem basinci denetlenir. Sulama suyu, basinçli boru agiyla bitki yakinina yerlestirilen damlaticilara kadar iletilir. Düsük basinç altinda ve düsük debide damlalar biçiminde toprak yüzeyine verilen su, buradan infiltrasyonla toprak içerisine girer, yerçekimi ve kapillar kuvvetlerin etkisi ile dagilir ve bitki kilcal köklerinin gelistigi toprak hacmi islatilir. Genellikle, bitki siralari boyunca islak serit elde edilir ve siralar arasinda islatilmayan kuru alan kalir. Iyi bir tasarim ve uygulama sayesinde derine sizma ya da yüzey akisi engellenir. Böylece, mevcut su kaynagindan etkin biçimde yararlanilir.

Limoonsoft - DS© 2017 - Ege Garden - Tüm Hakları Saklıdır