PROJENİZ İÇİN TEKLİF ALIN

Talebiniz bize ulaştıktan sonra ilgili personellerimiz tarafından incelenerek en kısa sürede size geri dönüş sağlanacaktır.

BALKONDAKİ ARMONİ


            BALKON VE TERASLARINIZI GÜZELLEŞTİRMEK İSTER MİSİNİZ ?

         Balkon ve teras dekorasyonları yapılırken minimal bütçeyle çok şık dekorasyonlar ortaya çıkarabiliriz . Bu yazımızda bu dekorasyonlarla ilgili fikirlerimizi sizlerle paylaşacağız .

 

 1 ) Eski Paletlerin Kullanımı

 

  Montajı ve demontajı kolay olan ahşaplar olduğu için istediğiniz tasarıma uygun mobilyaları paletlerden oluşturabilirsiniz. Doğal  ve şık bir malzeme olmasının yanında kolayca tasarladığınız alanlara uygun renklerde seçim yapabilirsiniz.

 

2)Somut Süs Eşyaları Kullanın

 

  Bahçe süs eşyası olarak satılan çeşit çeşit figürlerde aksesuarlar temin edip şık tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz .

 

3) Duvar Saksıları Kullanın

 

 Çeşitli ebatlarda renklerde ve biçimlerde duvar saksıları temin edebilir , Balkon ve teraslarınıza farklı bir hava katabilirsiniz .

 

4 Kuş Yuvaları

 

 Balkon ve teraslarınızda çağdaş ve modern kuş yuvaları tasarlayarak doğal bir ekoloji oluşturup çok şık bir hava katabilirsiniz .

 

5) Bitkilendirin

 

 Teras ve balkon bitkilendirmesi için uygulanabilecek farklı teknikler var . Bunların içerisinde en çok kullanılan ve en pratik olanı saksı tipi bitki kaplarıdır .

Bir diğer yöntem ise ekolojik zemin üzerine kurulan bahçedir. İkinci yöntem , uzmanlık gerektiren bir iştir . Sulama ve drenaj sistemi, toprak katmanı ve çimlenme katmanı gibi birçok katmandan oluşan bir zemin hazırlanmalıdır .

Saksı tip bitki kaplarında silindir saksılar , taş saksılar , mobilyalara entegre saksılar , ışıklı saksılar , korkuluk saksılar ,ahşap saksılar , tahta kasalar gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz .

 

Bitkilendirme için önerilerimiz ise;

·          Saksı İçin Yeşil Bitkiler

Palmiyeler, tüm narenciye türleri, zeytin , ilex , bodur çamlar , ardıçlar , kamelya , bambu , yukka , hebe , lavanta , biberiye gibi bitkiler bir çok çiçekli bitkilere de fon oluşturur .

 

·         Yaprağını Döken Ağaç ve Çalılar

               Japon Akçaağaçları , kelebek çalısı , hatmi , leylak , süs narı , keçi sakalı , ortanca ,  sarmaşık güller , yasemin türleri  …

 

·          Çiçekli mevsimlikler

                 Küpe çiçeği, sardunya, hosta ve ajugalar, vapur dumanı…

 

 

Balkon ve teraslarda oturmanın keyfi hiçbir şey ile kıyaslanamaz. Hele birde uzaman yardımı ile şık ve sürdürülebilir bir tasarımla bu alanları özelleştirip, güzelleştirdiyseniz artık size sadece keyfini çıkarmak kalıyor…  

 

 

Limoonsoft - DS© 2017 - Ege Garden - Tüm Hakları Saklıdır